– Te chwile, kiedy tutaj w sali ratuszowej zasiadają tacy wspaniali goście należą do najprzyjemniejszych i najradośniejszych –takimi słowami uczestników i organizatorów festiwalu SKOWRONECZEK w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza powitała wiceprezydent miasta Magdalena Majka. 

– Ogromnie dziękuję przede wszystkim dzieciom, ale także rodzicom, bez których nie byłoby tutaj naszych wokalistów. Dziękuję również organizatorom za przygotowanie festiwalu, o którym już teraz wiemy, że jest wyjątkowy i ma specjalny charakter. Jesteśmy z tego bardzo dumni –dodała wiceprezydent Nowego Sącza.

O samym przebiegu festiwalu mówili główni organizatorzy – Milenia Małecka-Rogal, dyrektor artystyczna SKOWRONECZKA oraz ks. Andrzej Mulka, twórca festiwalu i dyrektor Wydawnictwa PROMYCZEK. 

Ja najbardziej cieszę się z tego, że przed chwilą, idąc tutaj na nasze spotkanie, miałam przemiłą rozmowę i mam wrażenie, że jest tu Państwu z nami po prostu dobrze, że czujecie się z nami dobrze, że zawiązują się przyjaźnie nie tylko między dziećmi, ale także między rodzicami. Jeśli dziecko mówi, że nie przyjeżdża do Nowego Sącza po nagrodę, tylko żeby pobyć z przyjaciółmi, to jest to dla nas najpiękniejsze podziękowanie –podkreśliła Milenia Małecka-Rogal. – Chcę też podziękować w sposób szczególny panu prezydentowi Ludomirowi Handzlowi i pani wiceprezydent Magdalenie Majce za to, że otoczyli nas taką wyjątkową opieką i są otwarci na dalszy rozwój festiwalu Skowroneczek.

Ks. Andrzej Mulka podziękował wszystkim, którzy bardzo ciężko pracowali przy festiwalu, w tym instruktorom i nauczycielom Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu oraz pracownikom Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK. Złożył także wszystkim uczestnikom konkretną deklarację: – Mogę już teraz obiecać, że w przyszłym roku festiwal wydłużymy o jeszcze jeden dzień, tak abyśmy więcej czasu mogli spędzić w gronie festiwalowych uczestników. 

Na zakończenie spotkania wiceprezydent Magdalena Majka przekazała wszystkim wokalistom i ich opiekunom upominki od władz miasta. 

fot. Krzysztof Witowski 

[pobierz zdjęcia]