Największe przeboje i duża porcja pozytywnej energii dla najmłodszych! Tak w piątek 30 sierpnia wyglądał koncert zespołu „Promyczki Dobra” na familijnej scenie „Lato z Radiem Festiwal”. Wydarzenie w Parku Jordana w Krakowie poprowadziła aktorka Dominika Chorosińska, a do publiczności dołączyli także prof. Lidia Matynian z Akademii Muzycznej w Krakowie i przewodnicząca jury festiwalu „Skowroneczek” oraz prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski. 

– Jest mi niezwykle miło, że mam do czynienia z tak wyjątkowąpublicznością, ale przede wszystkim chciałem podziękować dzieciom za wspaniały występ. „Promyczki Dobra” z Nowego Sącza są już znanym zespołem i robią naprawdę fantastycznerzeczynie tylko muzycznie, ale też promienieją swoim dobrem, swoim ciepłem i tak pozytywnie zarażają inne dzieci –mówił tuż po zakończonym koncercie prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski.Ukłony też dla Polskiego Radia Dzieciom i jego dziennikarzy, i zapraszam wszystkie dzieci orazrodziców, aby jak najczęściej słuchalitej stacji. Naprawdę warto, bo to jest wyjątkowe radio, edukacyjne, muzyczne i możemy tam słuchać jeszcze więcej takich cudownych zespołów jak „Promyczki Dobra” –dodał prezes Rogoyski.

Jak podkreśla ks. Andrzej Mulka, zespół „Promyczki Dobra” zakończył swój koncert znaną piosenką „Wielki skok”, bo sam występ dla młodych artystów z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu podczas „Lato z Radiem Festiwal” jest właśnie takim wielkim skokiem.

Wybraliśmy te piosenki, które najbardziej pasują do Polskiego Radia, a jednocześnie są rozpoznawalne. Pojawiły się między innymi takie utwory jak „Solilandia”, „Skowroneczek”, „Dookoła słońca” czy „Skarby Jana Pawła”. Zaprezentowaliśmy również piosenkę, która znalazła się w najnowszym filmie Wydawnictwa „Promyczek” pt. „Łukasz strażnik skarbów”. To takie nowe doświadczenie dla zespołu, bo dubbingowaliśmy ten film z częścią dzieci –mówił założyciel zespołu ks. Andrzej Mulka. 

Dziękując wszystkim za udział w koncercie, dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu Milenia Małecka-Rogal podkreśliła, że większość piosenek, jakie można było usłyszeć, ma mocny związek z grodem Kraka. Wszystko dlatego, że zostały skomponowane przez znanego krakowskiego muzyka, kompozytora i pianistę jazzowego – Joachima Mencla.

Sobota 31 sierpnia to drugi dzień „Lato z Radiem Festiwal”, podczas którego również pojawi się nowosądecki akcent. Na scenie familijnej wystąpią tym razem laureaci XVI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”, a koncert poprowadzi Milenia Małecka-Rogal. 

Krzysztof Witowski