Drugi i trzeci dzień XVII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”, to bardzo pracowity czas dla młodych wokalistów. W Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu odbywają się warsztaty tematyczne, prowadzone przez festiwalowych jurorów. Odbywają się także nagrania z ekipą Telewizji Polskiej oraz próby do koncertu finałowego, który dobędzie już w niedzielę o godz. 16.00 na płycie sądeckiego Rynku! 

Nikt z uczestników Festiwalu SKOWRONECZEK z pewnością nie może narzekać na brak zajęć.  Niemal każda godzina jest wypełniona festiwalowymi obowiązkami i ciężką pracą, której efekty zobaczymy podczas finałowego koncertu! 

Na piątek i sobotę zostały zaplanowane warsztaty tematyczne, prowadzone przez członków Jury konkursowego, a także zaproszonych gości. Na czym polegały i czego mogli nauczyć się ich uczestnicy? 

Warsztaty piosenki – Joanna Wójtowicz, dyrygent i wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie

Warsztaty z pisania piosenek – Agnieszka Janus, wokalistka i autorka tekstów

Warsztaty rytmiczne – Dariusz Janus, wykładowca akademicki, kompozytor i producent muzyczny

Warsztaty z emisji i higieny głosy – Katarzyna Rogal, laureatka Festiwalu SKOWRONECZEK, studentka Akademii Muzycznej w Krakowie

Jak co roku, podczas Festiwalu SKOWRONECZEK nie mogło zabraknąć ekipy Telewizji Polskiej, która także w tym roku będzie rejestrować koncert finałowy. Zanim jednak wokaliści zaprezentują się podczas najważniejszego festiwalowego wydarzenia, wezmą udział w nagraniach felietonów telewizyjnych, a także w nagraniach piosenek w profesjonalnym studiu nagrań.

Przeczytaj również:
Wielkie emocje i piękne wykonania! Pierwszy dzień Festiwalu SKOWRONECZEK