To informacja dla wszystkich, którzy nie mogą się już doczekać tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej SKOWRONECZEK. Wydarzenie już po raz dziewiętnasty odbędzie się w Nowym Sączu, a wszystkich uczestników zapraszamy w terminie od 27 czerwca do 3 lipca 2022 roku. Więcej szczegółów już niebawem.

19. Festiwal SKOWRONECZEK ponownie zgromadzi uczestników nie tylko z całej Polski, ale także z różnych stron świata. Zaproszenie do przyjazdu do Nowego Sącza otrzymali między innymi młodzi wokaliści z Turcji, Izraela, Włoch, Ukrainy i Litwy. Międzynarodowy charakter Festiwalu, to doskonała okazja do wymiany muzycznych i wokalnych doświadczeń z koleżankami i kolegami z różnych krajów.

Niezwykle interesująco zapowiada się również nagroda dla zdobywcy Grand Prix Festiwalu SKOWRONECZEK 2022. Już teraz wiemy, że najlepsza wokalistka lub wokalista weźmie udział w koncertach Polskiego Radia nad Bałtykiem. Jest więc o co walczyć pamiętając, że wygrana to także zupełnie nowe możliwości i ogromna szansa na dalszy rozwój wokalny.

Już teraz zapraszamy do częstego odwiedzania naszej strony festiwalowej, gdzie już niebawem pojawi się więcej informacji dotyczących 19. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej SKOWRONECZEK.


Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej SKOWRONECZEK wywodzi się z organizowanego przez Wydawnictwo „Promyczek” Przeglądu Piosenki Religijnej, przeprowadzonego po raz pierwszy w 1996 roku. Ze względu na rosnące zainteresowanie wydarzeniem, Wydawnictwo zaprosiło do współorganizacji Pałac Młodzieży w Nowym Sączu oraz władze miasta Nowego Sącza.

Od tego czasu Festiwal SKOWRONECZEK nabrał artystycznego rozpędu, a dodatkowym wsparciem od kilku lat jest transmisja koncertów finałowych przez Telewizję Polską na antenie TVP ABC. Dzięki temu Festiwal stał się wydarzeniem ogólnopolskim. Od 2018 roku (XV edycja Festiwalu) SKOWRONECZEK zyskał również status festiwalu międzynarodowego.