29 maja w nowosądeckim Amfiteatrze odbędzie się uroczysty jubileusz 30-lecia działalności zespołu „Promyczki Dobra”. Podczas wydarzenia nie może zabraknąć akcentu związanego z odbywającym się od prawie 19 lat Międzynarodowym Festiwalem Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”. Dlatego podczas koncertu usłyszymy przebój ostatniej edycji Festiwalu, czyli piosenkę „Nie mów, że nie…”. 

Piosenkę podczas uroczystego koncertu z okazji 30-lecia zespołu „Promyczki Dobra” wykona zdobywczyni nagrody Grand Prix Festiwalu „Skowroneczek” – Elena Jakubiec. Dodajmy, że jest to utwór skomponowany specjalnie na 18. edycję tego wydarzenia przez Dariusza Janusa z Akademii Teatralnej w Warszawie do słów Agnieszki Janus.

Warto dodać, że piosenka „Nie mów, że nie…” doczekała się również swojego teledysku, którego premiera odbyła się na kanale Youtube Wydawnictwa „Promyczek” w połowie września 2021 roku. Utwór w pełnej wersji wideo przypominamy także dzisiaj. 

Kim jest Elena Jakubiec?

Przypominamy również kim jest zdobywczyni nagrody Grand Prix XVIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”, która wykona festiwalowy przebój podczas 30-lecia zespołu „Promyczki Dobra”. 

Swój debiut przed Jury Festiwalu SKOWRONECZEK Elena miała dwa lata wcześniej. To wtedy wykonała piosenkę „Kołysanka dla Okruszka”. Zajęła wówczas II miejsce w swojej kategorii wiekowej. To właśnie niesamowita atmosfera i ciekawa formuła Festiwalu spowodowały, że postanowiła wrócić do Nowego Sącza ponownie i tym razem wygrała!

Elena w tym roku kończy 13 lat, jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 28 w Rzeszowie. Obecnie kontynuuje naukę w klasie siódmej, a równocześnie uczy się w Szkole Muzycznej I stopnia w klasie skrzypiec. Jak podkreśla jej mama Iwona, śpiewa właściwie od momentu, od kiedy zaczęła mówić, a swoje wokalne umiejętności rozwija w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie. Jednak wielką pasją Eleny jest nie tylko śpiew, ale także gra na skrzypcach i taniec. 

Jak się okazuje, muzyka w rodzinie Eleny to już tradycja. Jej rodzice są muzykami i pedagogami, a brat Bartosz jest perkusistą.

Pomimo młodego wieku, Elena ma na swoim koncie wiele sukcesów, które osiągała podczas licznych festiwali rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Brała też udział w programie telewizyjnym The Voice Kids, gdzie trafiła do drużyny Tomsona i Barona.