Choć myślami jesteśmy już przy XIX edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”, to warto czasem spojrzeć za siebie i wrócić pamięcią do wyjątkowych chwil, które przeżywaliśmy w 2021 roku. Nie będzie to specjalnie trudne, bo w Internecie można znaleźć sporo artykułów dotyczących tego co działo się podczas wielkiego finału zeszłorocznej edycji.

Wszystkich, którzy nie mieli okazji wziąć udziału w koncercie laureatów Festiwalu „Skowroneczek” 2021, serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji wideo, która jest dostępna na naszym fanpage’u.

XVII Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” jeszcze przed jego rozpoczęciem był zapowiadany przez media nie tylko lokalne, ale także przez duże ogólnopolskie redakcje. Wśród nich między innymi przez Redakcję Polskiego Radiazobacz artykuł. Warto też wspomnieć, że relacje prosto z Nowego Sącza były prowadzone dla Polskiego Radia Dzieciom (zapowiedź festiwalu), za sprawą obecnego podczas Festiwalu red. Patryka Bartoszewskiego – więcej na naszym profilu Facebook.

O wokalnych talentach, które przyjechały w 2021 roku do Nowego Sącza można było przeczytać również na łamach portalu Tygodnika Niedzielaprzeczytaj artykuł.

Red. Patyk Bartoszewski z Polskiego Radia Dzieciom podczas relacji z Nowego Sącza

Podczas Festiwalu, młodych wokalistów odwiedziła również ekipa telewizyjna TVP3 Kielce, a relacje dla cyklu Lato z TVP3 poprowadziła red. Monika Woźniak. Galeria zdjęć jest dostępna na naszym fanpage’u – TUTAJ.

Jeszcze podczas przesłuchań konkursowych w Miejskim Ośrodku Kultury, kiedy artystyczne emocje sięgały zenitu, organizatorzy Festiwalu SKOWRONECZEK gościli ekipę Regionalnej Telewizji Kablowej z Nowego Sącza. Efektem był program przygotowany przez Krzysztofa Witowskiego oraz Piotra Gorzawskiego, który pokazuje jak wygląda Festiwal z perspektywy członków jury konkursowego. Materiał jest dostępny (poniżej) w kanale Youtube Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.

Wcale nie trzeba długo szukać, aby znaleźć ślady po zeszłorocznej edycji Festiwalu poza granicami naszego kraju. Jeden z nich prowadzi na Litwę, a konkretnie do Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Stelmachowskiego w Starych Trokach. Wszystko dlatego, że dwie uczennice tej szkoły – SABINA LAVRUKAITYTĖ i KLAUDIJA LAURUKAITYTĖ zostały finalistkami XVII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”. Informację o ich udziale w Festiwalu znajdziemy na stronie internetowej szkoły – TUTAJ.

Stało się tradycją, że przed koncertem laureatów, utalentowani wokaliści odwiedzają Krynicę-Zdrój. Już od kilku edycji uczestnicy mają okazję sprawdzić swoje umiejętności przed wielkim finałem podczas przygotowanego we współpracy z Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju koncertu. Dla gości i mieszkańców górskiego kurortu to również okazja do podziwiania międzynarodowych wykonań, wśród których mogliśmy usłyszeć młodych artystów z Litwy czy Włoch. O szczegółach można było przeczytać także na stronie internetowej Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju w artykule – Skowroneczek na krynickiej scenie.

Jednak te największe emocje organizatorom, a przede wszystkim uczestnikom, towarzyszyły podczas wielkiego finału Festiwalu „Skowroneczek” 2021, który odbył się 22 sierpnia na płycie sądeckiego Rynku. Koncert zgromadził wielu Sądeczan, ale to co było najważniejsze wydarzyło się na festiwalowej scenie. O tym wszystkim informowało między innymi Radio Kraków, w materiale dostępnym na stronie: www.radiokrakow.pl.

Wiele relacji można było przeczytać również w lokalnych mediach. O koncercie finałowym informował portal www.twojsacz.pl, a na łamach portalu Sadeczanin.info pojawił się również artykuł (więcej TUTAJ) o zdobywczyni I miejsca w najstarszej kategorii uczestników – Ewelinie Boczarskiej z Nowego Sącza.

To tylko niektóre informacyjne ślady, które zostawił po sobie Festiwal „Skowoneczek” w 2021 roku. A przed nami kolejna już XIX edycja wydarzenia, które odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 3 lipca. Mamy nadzieję, że również i tym razem Nowym Sącz stanie się artystyczną stolicą młodych talentów, które będą nas zachwycać swoimi wykonaniami.