Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skworoneczek” pod wieloma względami zapowiada się niesamowicie. Finał w Nowym Sączu będzie dla wielu młodych artystów kolejną muzyczną przygodą i szansą na zdobycie głównej nagrody Grand Prix, ale nie tylko. Uchylamy rąbka tajemnicy, bo w tym roku Organizatorzy planują naprawdę wyjątkową niespodziankę dla Laureatów.

Jak wiemy, finał „Skowroneczka” odbędzie się w Nowym Sączu w dniach 27 czerwca – 3 lipca. Bardzo możliwe, że przygoda związana z udziałem w Festiwalu wcale nie skończy się wraz z ostatnim dniem wydarzenia. Brzmi intrygująco?

– W tym roku chcemy zaproponować laureatom, na preferencyjnych warunkach, wspólny wyjazd nad polskie morze do Władysławowa. Pobyt jest jest zaplanowany w terminie 4-14 lipca i ma związek również z tym, co uwielbiamy robić, czyli ze śpiewaniem – mówi twórca Festiwalu i dyrektor Wydawnictwa „Promyczek” ks. Andrzej Mulka. – Wakacyjny wypoczynek w tym jakże pięknym miejscu byłby ubogacony warsztatami wokalno-artystycznymi oraz koncertami w Karwi, Jastrzębiej Górze i właśnie Władysławowie.

Jeśli wakacyjne plany naszych przyszłych Laureatów na to pozwolą, to w artystycznym pobycie nad Bałtykiem weźmie udział zdobywczyni lub zdobywca nagrody Grand Prix, a także laureaci pierwszej, drugiej i trzeciej nagrody wszystkich kategorii wiekowych. Dołączą oni do pozostałych uczestników wakacyjnego pobytu, czyli członków zespołu „Promyczki Dobra” oraz podopiecznych Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.

Jesteśmy bardzo ciekawi, co sądzicie o propozycji wspólnego wyjazdu, skierowanej do przyszłych laureatów Festiwalu. Czekamy na Wasze komentarze, które możecie zostawiać na naszym profilu społecznościowym na Facebooku oraz na Instagramie. Piszcie do nas również na adres mailowy: skowroneczek@promyczek.pl.