Ważna informacja dla wszystkich, którzy planują udział w sądeckich eliminacjach do Festiwalu „Skowroneczek”. Przesłuchania zaplanowane na dzień 7 czerwca odbędą się w nowym terminie: 9 czerwca (czwartek) od godziny 10.00 w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu!

Przypominamy, że zgłoszenia można przesyłać do 1 czerwca drogą elektroniczną na adres: a.lukasik@palacmlodziezy.pl, korzystając z przygotowanej Karty zgłoszenia. Zachęcamy również do zapoznania się z Regulaminem sądeckich eliminacji.

W przesłuchaniach mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku 5-16 lat z terenu miasta Nowego Sącza. Uczestnicy będą prezentować się w czterech kategoriach wiekowych:

  • do 8 lat (urodzeni w 2014 roku i młodsi), 
  • 9-11 lat (urodzeni w latach 2011-2013),
  • 12-13 lat (urodzeni w latach 2009-2010), 
  • 14-16 lat (urodzeni w latach 2006-2008).

Zadaniem młodych wokalistów będzie wykonanie, przed Jury preselekcyjnym, piosenki w języku polskim o dowolnej tematyce, która – co bardzo ważne – powinna być dostosowana swoim charakterem do wieku uczestnika. Podczas przesłuchań mile widziane będą kompozycje autorskie.

Od strony technicznej, podczas sądeckich eliminacji, można będzie korzystać z podkładu muzycznego, przygotowanego na nośniku zewnętrznym (pendrive) w formacie mp3. Podkreślamy jednak, że dopuszczalny jest także akompaniament na żywo.

Najlepsi wokaliści, wyłonieni przez Jury podczas sądeckich eliminacji, wezmą udział w finale Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”.