Wczoraj przyjechali do Nowego Sącza, a już dzisiaj prezentowali swoje wokalne talenty na scenie w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. Uczestnicy XIX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” nie mogą narzekać na nudę. Wręcz przeciwnie! Sporo się działo pierwszego dnia, o czym możemy usłyszeć w relacji Kariny Szkaradek z Młodzieżowej Akademii Dziennikarskiej.

Jak podkreśla Milenia Małecka-Rogal, dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu i członek Jury, przesłuchania w pierwszych kategoriach pokazały, że poziom jest naprawdę wysoki.

– Te maluszki już nas tu rozbroiły kilkukornie swoimi wykonaniami, także bardzo się cieszymy, że coraz więcej jest takich piosenek dziecięcych, dostosowanych do wieku – przyznaje dyrektor artystyczna Festiwalu i dodaje, że już pierwsza grupa uczestników potwierdziła, że są to bardzo dobre wokalne wykonania.

Za nami przesłuchania w pierwszych dwóch kategoriach (uczestnicy do lat 8 oraz wokaliści w wieku 9-11 lat). Już jutro, czyli drugiego dnia Festiwalu, Jury konkursowe będzie przysłuchiwać się prezentacjom przygotowanym przez dwie najstarsze grupy uczestników z kategorii III (12-13 lat) i kategorii IV (14-16 lat).

Próby akustyczne ruszają o godzinie 9.30, natomiast o 11.00 rozpoczną się przesłuchania główne i będzie je można oglądać on-line dzięki transmisji internetowej przygotowanej przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu. Zapraszamy!


Zobacz FOTOGALERIE z przesłuchań w pierwszym dniu Festiwalu: