Na zaproszenie władz miasta, które reprezentowała wiceprezydent Magdalena Majka, w sądeckim ratuszu odbyło się tradycyjne już spotkanie z uczestnikami Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”.

Był to czas podziękowań dla zagranicznych delegacji, z którymi do Nowego Sącza przyjechali wokaliści z Włoch i Ukrainy, a także dla wszystkich uczestników odbywającego się corocznie artystycznego wydarzenia.

– Dziękuję, że skorzystaliście z zaproszenie tutaj do sądeckiego Ratusza. To już tradycja, że w ostatnim dniu festiwalu wszyscy uczestnicy przychodzą tutaj do sali reprezentacyjnej, aby się spotkać i pokazać, że Skowroneczki to wizytówka Nowego Sącza i że wasza wizyta jest dla nas bardzo ważna – mówiła wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka, która nawiązała również do odbywającej się dzień wcześniej wizyty, z przedstawicielami miasta partnerskich, podczas warsztatów artystycznych w Pałacu Młodzieży.

Zrobiliście wczoraj fantastyczny show. Nasze zagraniczne delegacje, które widziały was podczas prób i podczas ćwiczeń wokalnych, były zachwycone – dodała Magdalena Majka.

W sposób szczególny za ogromne wsparcie organizacji Festiwalu „Skowroneczek” władzom miasta podziękowała Milenia Małecka-Rogal, dyrektor Pałacu Młodzieży i dyrektor artystyczne Festiwalu, której towarzyszył ks. Andrzej Mulka, pomysłodawca i dyrektor wydarzenia.

Na zakończenie, wiceprezydent poprosiła o wykonanie a capella wielkiego przeboju zeszłorocznej edycji Festiwalu, piosenki pt. „Nie mów, że nie…”. Uczestnicy festiwalowi zrobili to niesamowicie!

[pobierz wideo]

[pobierz zdjęcia]

fot. Krzysztof Witowski