Czas szybko mija, a jubileuszowy XX Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” zbliża się do nas wielkimi krokami! Dlatego przypominamy o ważnych festiwalowych terminach, które wyznaczają warunki uczestnictwa. O czym warto pamiętać?

Zanim prześlemy nasze zgłoszenie udziału w Festiwalu „Skowroneczek”, warto wcześniej zapoznać się z naszym Regulaminem. Tam znajdziecie wszystkie niezbędne informacje wraz z terminami zgłoszeń oraz przebiegu głównego konkursu. Dla uporządkowania, poniżej wymieniamy wszystkie najważniejsze daty, które z pewnością będą dla was pomocne.

  • Do 31 maja – do tego dnia nadsyłamy zgłoszenia udziału poprzez dedykowany formularz online. Pamiętajmy, że do tego samego dnia musimy nadesłać nagrania audio, na podstawie których Jury konkursowe dokona kwalifikacji do finału Festiwalu „Skowroneczek”.
  • Do 10 czerwca – do tego dnia na naszej festiwalowej stronie zostanie opublikowana lista osób zakwalifikowanych do przesłuchań finałowych.
  • 26 czerwca – 2 lipca – w tym terminie odbędzie się tegoroczny Festiwal „Skowroneczek”.
  • 2 lipca – to ważny dla nas dzień i jednocześnie wielki finał. Wtedy w Sądeckim Amfiteatrze odbędzie się koncert laureatów XX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”.

Przypominamy, że cały czas przyjmujemy zgłoszenia udziału w międzynarodowej edycji Festiwalu. Również w tym roku zgłoszenia odbywają się poprzez dedykowany FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ONLINE, a osoby chcące wziąć udział w XX Festiwalu SKOWRONECZEK muszą do 31 maja br. nie tylko dokonać zgłoszenia online, ale także przesłać dwa nagrania audio: utworu z repertuaru dowolnego, nagranego z podkładem muzycznym oraz utworu obowiązkowego, nagranego a capella.

Nagrania prosimy przesyłać drogą mailową na adres: skowroneczek@promyczek.pl. To na tej podstawie Jury festiwalowe zakwalifikuje uczestników do przesłuchań finałowych, które będą prowadzone w następujących kategoriach: 

  • do 8 lat (urodzeni w 2015 roku i młodsi)
  • 9-11 lat (urodzeni w latach 2012-2014)
  • 12-13 lat (urodzeni w latach 2010-2011)
  • 14-16 lat (urodzeni w latach 2007-2009)