To była znakomita okazja, aby w Warszawie promować nasze piękne miasto Nowy Sącz oraz jubileuszowy XX Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”. Za nami szczególna wizyta festiwalowej delegacji u patronów medialnych tegorocznej edycji, którymi są TVP ABC i Polskie Radio Dzieciom. Efektem wyjazdu jest program „Jedynka Dzieciom”, który można było usłyszeć na antenie Radiowej Jedynki.

Festiwal „Skowroneczek” już od wielu lat zatacza coraz szersze kręgi w kraju i zagranicą, a dzięki wspaniałym patronom medialnym, o organizowanym w Nowym Sączu wydarzeniu, może usłyszeć jeszcze więcej osób zainteresowanych rozwojem wokalnym.

Tym razem okazją do promowania jubileuszowej edycji Festiwalu był wyjazd do Warszawy, podczas którego „Skowroneczka” reprezentowali: dyrektor artystyczna Milenia Małecka-Rogal, pomysłodawca i dyrektor Festiwalu ks. Andrzej Mulka, zeszłoroczna laureatka Antosia Kraszewska, członkowie Jury dziecięcego – Zosia Tutko i Szymon Wójcik oraz przedstawicielka Zespołu „Promyczki Dobra” – Gabrysia Marszałek.

O Nowym Sączu, a także o odbywającym się w tym roku w dniach od 26 czerwca do 2 lipca XX Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” można było usłyszeć podczas rozmowy prowadzonej przez red. Joannę Ficińską w programie „Jedynka Dzieciom”, który został wyemitowany 20 maja o godz. 19:30 na antenie Radiowej Jedynki.

Program cały czas jest dostępny także na stronie internetowej Polskiego Radia:

Wyjazd do Warszawy był również okazją do spotkania w TVP ABC, które także w tym roku udziela wsparcia medialnego Festiwalowi „Skowroneczek” i od lat wspiera odbywające się w Nowym Sączu międzynarodowe wydarzenie.