W czwartek 15 czerwca o godz. 10:00 w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu (Rynek 14) ruszają sądeckie eliminacje do XX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”. Młodzi wokaliści w wieku 5-16 lat powalczą o kwalifikacje do konkursu głównego, który odbędzie się w dniach 26.06-02.07.2023.

Już teraz zapraszamy do sprawdzenia kolejności przesłuchań, w których w sumie weźmie udział 38 uczestników z terenu miasta Nowego Sącza.

KOLEJNOŚĆ PRZESŁUCHAŃ

Uczestnicy będą wykonywać piosenkę w języku polskim o dowolnej tematyce, która powinna być dostosowana swoim charakterem do wieku wykonawcy. Także podczas sądeckich eliminacji mile widziane będą kompozycje autorskie. Warto wiedzieć, że podczas wykonań eliminacyjnych można korzystać z podkładu przygotowanego na nośniku zewnętrznym (pendrive) w formacie mp3, ale dopuszczalny jest również akompaniament na żywo. 

Najlepsi wokaliści, wyłonieni przez Jury podczas sądeckich eliminacji, wezmą udział w finale XX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”.