Uczestnicy Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” każdego roku odwiedzają Krynicę-Zdrój i koncertują dla mieszkańców i gości tego uroczego uzdrowiska. W tym roku będzie to szczególna wizyta. W piątek 30 czerwca o godz. 16:00 wokalne talenty zaśpiewają na dużej scenie przed Pijalnią Główną dla sportowców biorących udział w Europejskim Festiwalu Biegowym.

Stało się już tradycją, że uczestnicy Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” tuż przed finałem wokalnej rywalizacji odwiedzają Krynicę-Zdrój, aby zarażać innych pasją do muzyki. Tym razem będą śpiewać dla osób, których pasją jest bieganie. A wszystko w ramach Europejskiego Festiwalu Biegowego, który właśnie w piątek 30 czerwca rozpoczyna się w Krynicy-Zdroju. W tym dniu o godz. 16:00 na scenie przed Pijalnią Główną usłyszymy i zobaczymy młodych artystów Festiwalu „Skowroneczek”.

Każdego roku koncert w Krynicy-Zdroju jest swego rodzaju próbą generalną przed najważniejszym wydarzeniem festiwalowym, czyli koncertem laureatów. Wydarzenie odbędzie się już w niedzielę 2 lipca o godz. 17:00 w Amfiteatrze w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu i będzie rejestrowane przez kamery naszego patrona medialnego – TVP ABC.