To było wydarzenie na miarę jubileuszowego XX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”. W niedzielę 2 lipca w Amfiteatrze w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu odbył się koncert laureatów, podczas którego mogliśmy usłyszeć najlepsze festiwalowe głosy na jednej scenie. Wydarzenie było rejestrowane przez kamery Telewizji Polskiej i będzie emitowane w dniach 5 i 6 sierpnia na antenie TVP ABC.Oficjalne wyniki tegorocznej edycji Festiwalu zostały ogłoszone kilka godzin wcześniej podczas spotkania z władzami miasta w sądeckim Ratuszu. Zdobywczynią głównej nagrody Grand Prix została Karolina Jasińska z Paszyna.

ZOBACZ WYNIKI FESTIWALU „SKOWRONECZEK”Wszystkich uczestników, laureatów, organizatorów oraz nowosądecką publiczność w Amfiteatrze w Parku Strzeleckim powitał Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, któremu towarzyszył Prepozyt Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu ks. dr Jerzy Jurkiewicz.– Bardzo się cieszę, że możemy się tutaj spotkać, że tworzymy taką wspaniałą wspólnotę osób, które poprzez muzykę pokazują jak bardzo kochają Pana Boga. Cieszę się, że są tutaj całe rodziny i że będziemy słuchać naszych dzieci, bo przecież wszystkie dzieci są nasze. Te z Polski i także te z zagranicy, które przyjechały na Festiwal. Najpiękniej jak tylko potrafię witam Państwa w Nowym Sączu – mówił do zgromadzonych w nowosądeckim Amfiteatrze Prezydent Ludomir Handzel.

Zanim jednak rozpoczął się koncert laureatów prof. Lidia Matynian, od kilkunastu lat związana z Festiwalem „Skowroneczek”, odebrała najwyższe oznaczenie przyznawane przez Prezydenta Miasta Nowego Sącza – Denar św. Małgorzaty. Podziękowania za wkład w rozwój kultury naszego miasta Prezydent Ludomir Handzel przekazał również redaktor Polskiego Radia Małgorzacie Bartas-Witan oraz znakomitemu muzykowi i kompozytorowi, który co roku zasiada w festiwalowym Jury, Pawłowi Moszumańskiemu.

Wśród gości specjalnych była obecna również wicedyrektor TVP ABC Adrianna Wielgus, która towarzyszyła uczestnikom nie tylko w Amfiteatrze, ale także podczas ogłoszenia wyników w sądeckim Ratuszu.Podczas koncertu prezentowali się najlepsi wokaliści XX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”, a wśród nich także uczestnicy z Ukrainy i Słowacji. Również w tym roku specjalnie na festiwalowy finał wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie, kompozytor i producent Dariusz Janus skomponował do słów Agnieszki Janus zupełnie nowy utwór pt. „Słońce”. Wykonała go tegoroczna laureatka nagrody Grand Prix Karolina Jasińska.

Na zakończenie koncertu laureatów nowosądecka publiczność usłyszała znany przebój Dariusza Janusa i Agnieszki Janus, który znalazł się na liście przebojów Polskiego Radia Dzieciom. Chodzi o utwór „Nie mów, że nie”. Zaśpiewała go laureatka zeszłorocznej nagrody Grand Prix Antonina Kraszewska wraz z wszystkimi uczestnikami tegorocznej edycji Festiwalu „Skowroneczek”.

Uroczysty koncert laureatów poprowadzili: Katarzyna Rogal i Patryk Bartoszewski z Polskiego Radia Dzieciom. Wydarzenie było rejestrowane przez kamery Telewizji Polskiej, a efekty będzie można oglądać 5 i 6 sierpnia na antenie naszego patrona medialnego – TVP ABC.