Okres wakacyjny to również czas intensywnej pracy artystycznej dla zespołu „Promyczki Dobra”. Tuż po zakończeniu XX Festiwalu „Skowroneczek” zespół, wraz ze zdobywczynią głównej nagrody Grand Prix  Karoliną Jasińską, wystąpił podczas I Światowego Kongresu Nauki i Języka Polskiego w Warszawie. 

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego i wzięli w nim udział przedstawiciele Polonii z 42 krajów z całego świata. Występ zespołu „Promyczki Dobra” i laureatki nagrody Grand Prix Karoliny Jasińskiej został przyjęty bardzo entuzjastycznie także przez organizatorów i zaproszonych gości, w tym ministrów: Przemysława Czarnka, Jana Dziedziczaka, Tomasza Rzymowskiego, a także dyrektora Instytutu Rozwoju Języka Polskiego Jacka Janowiaka. 

Mamy nadzieję, że nasza informacja zachęci także wszystkich uczestników Festiwalu „Skowroneczek” do dzielenia się swoimi sukcesami. Zachęcamy do przesyłania informacji na nasz adres mailowy: skowroneczek@promyczek.pl