Każdego roku, w czasie trwania Festiwalu SKOWRONECZEK, w NS Studio w Chełmcu goszczą najlepsi wokaliści w poszczególnych kategoriach wiekowych. To niezwykła okazja, aby nie tylko zobaczyć jak wygląda profesjonalna praca w studiu nagrań, ale również samemu wziąć w niej udział.

Kolejny rok z rzędu prace w studiu nagrań koordynuje Katarzyna Rogal, która jednocześnie prowadzi podczas Festiwalu warsztaty z emisji głosu. To ona przygotowuje młodych wokalistów do odpowiedniego wykonania piosenek, które wcześniej prezentowali je przed Jury konkursowym. 

– Specyfika pracy w studio nieco różni się od występów estradowych. Wymaga ona sporo dyscypliny, ale także kreatywności i wyobraźni. Z pewnością takie doświadczenie jest dla młodych wokalistów bardzo rozwijające – wyjaśnia Katarzyna Rogal. 

Warto podkreślić, że przygotowany w NS Studio materiał trafi na festiwalową płytę, będącą efektem ciężkiej pracy samych uczestników. Bo jak wiadomo Festiwal SKOWRONECZEK to nie tylko okazja do prezentacji swoich umiejętności, ale także do ich doskonalenia. Przypomnijmy, że najlepsze głosy tegorocznej edycji Festiwalu będziemy mogli usłyszeć podczas koncertu laureatów w najbliższą niedzielę, 30 czerwca, o godz. 17:00 na płycie sądeckiego Rynku. 

Bardzo dziękujemy także Panu Piotrowi Pietrzakowi z NS Studio za bardzo dobrą współpracę podczas sesji nagraniowych.