Wydawało się, że koncert uczestników Festiwalu SKOWRONECZEK na rozpoczęcie Europejskiego Festiwalu Biegowego odbędzie się w deszczu. A jednak, kiedy wokalistki z Polski i Ukrainy pojawiły się na scenie, nad krynickim deptakiem chwilę później wyszło słońce. Prowadzący koncert ks. Andrzej Mulka podkreślił, że wokalne występy są przedsmakiem tego, co wydarzy się podczas koncertu laureatów na sądeckim Rynku już w najbliższą niedzielę! 

To już tradycja, że przed finałowym koncertem w Nowym Sączu, uczestnicy Festiwalu SKOWRONECZEK przyjeżdżają do Krynicy-Zdroju, aby koncertować dla mieszkańców i gości, spędzających początek wakacji w jednym z najpiękniejszych miejsc Małopolski. Od zeszłego roku skowroneczkowy koncert jest częścią rozpoczęcia Europejskiego Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju. Tym razem na scenie mogliśmy usłyszeć wokalistki z Polski oraz Ukrainy. Artystyczna delegacja naszych przyjaciół z Użhorodu do wykonywanych piosenek przygotowała także specjalne układy taneczne. 

Przed nami czas oczekiwania na niedzielny finał i koncert laureatów. To 30 czerwca w sądeckim ratuszu dowiemy się kto jest zdobywcą nagrody Grand Prix, a także poznamy zwycięzców w każdej z czterech kategorii konkursowych. Nieco później, bo o godz. 17:00 wszystkie najlepszego głosy edycji 2024 usłyszymy z festiwalowej sceny.