Niedzielne popołudnie na sądeckim Rynku należało do uczestników XXI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”. O godz. 17:00 na dużej scenie dla Nowosądeczan zaśpiewali laureaci tegorocznej edycji wydarzenia. Wśród nich zdobywcy pierwszych miejsc w czterech kategoriach, a także Antonina Piotrowska, która wygrała nagrodę Grand Prix. Miłą niespodzianką był występ znakomitego piosenkarza Mateusza Ziółko, który także w tym roku towarzyszył wokalnym talentom jako juror Festiwalu. Na wielki finał zaśpiewała ubiegłoroczna zdobywczyni głównej nagrody – Karolina Jasińska. Koncert poprowadzili: Katarzyna Rogal i Zbigniew Kozłowski, aktor, dziennikarz Polskiego Radia Dzieciom. 

Publiczność, uczestników Festiwalu oraz ich rodziców i opiekunów na sądeckim Rynku powitała wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka. 

– Witam serdecznie w Nowym Sączu, który dzisiaj jest najbardziej, najpiękniej i najradośniej rozśpiewanym miastem w Polsce, bo rozbrzmiewa głosami dzieci. Przepięknymi głosami, które przez cały tydzień cieszyły nas tutaj w mieście. Ale dzisiaj w trakcie koncertu finałowego usłyszymy, te najpiękniejsze i docenione przez jury wykonania, choć oczywiście wszyscy uczestnicy tego konkursu, to zawsze przemiłe widziani goście w nowym Sączu. To wspaniali mali artyści, to dzieci, które wnoszą do naszego miasta ogromną ilość radości – mówiła Magdalena Majka. – W imieniu Pana Prezydenta Ludomira Handzla i oczywiście w swoim imieniu witam Państwa bardzo serdecznie. Czekam już na występy naszych młodych artystów. Gratuluję organizatorom kolejnej wyjątkowej edycji Skowroneczka, a Państwu życzę wspaniałej zabawy i bardzo wesołego wieczoru. 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z koncertu laureatów Festiwalu SKOWRONECZEK. 


Partnerem wydarzenia jest Województwo Małopolskie.

Organizatorami XX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” są:

  • Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel 
  • Pałac Młodzieży w Nowym Sączu
  • Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK
  • Parafia św. Małgorzaty w Nowym Sączu

Partnerami wydarzenia są również: Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu oraz Stowarzyszenie „Promyczek Dzieciom”.


[Pobierz zdjęcia]