Przed nami XVIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”, który rozpoczynamy od sądeckich eliminacji. Zgłoszenia można przesyłać droga elektroniczną poprzez przygotowany formularz do 15 czerwca 2021 r.

W sądeckich eliminacjach mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku 5-16 lat z terenu miasta Nowego Sącza. Zadaniem uczestników jest wykonanie piosenki w języku polskim o dowolnej tematyce, dostosowaną charakterem do swojego wieku. Wśród prezentowanych utworów mile widziane są kompozycje autorskie.

Pamiętajmy, że podkłady muzyczne powinny być dobrej jakości i przygotowane na nośniku typu pendrive w formacie mp3. Dopuszczalny jest również akompaniament na żywo. Szczegółowe informacje są dostępne w Regulaminie sądeckich eliminacji festiwalu „Skowroneczek”.

Aby zgłosić swój udział należy skorzystać z przygotowanej Karty zgłoszeń (poniżej).

REGULAMIN
KARTA ZGŁOSZENIA

Przypominamy, że zgłoszenia należy dostarczyć drogą elektroniczną na adres:  a.lukasik@palacmlodziezy.pl do dnia 15 czerwca 2021 r.

O festiwalu

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej SKOWRONECZEK wywodzi się z organizowanego przez Wydawnictwo „Promyczek” Przeglądu Piosenki Religijnej, przeprowadzonego po raz pierwszy w 1996 roku. Ze względu na rosnące zainteresowanie wydarzeniem, Wydawnictwo zaprosiło do współorganizacji Pałac Młodzieży w Nowym Sączu oraz władze miasta Nowego Sącza.

Od tego czasu Festiwal SKOWRONECZEK nabrał artystycznego rozpędu, a dodatkowym wsparciem od kilku lat jest transmisja koncertów finałowych przez Telewizję Polską na antenie TVP ABC. Dzięki temu Festiwal stał się wydarzeniem ogólnopolskim. Od 2018 roku (XV edycja Festiwalu) SKOWRONECZEK zyskał również status festiwalu międzynarodowego.

Organizatorzy:
Prezydent Miasta Nowego Sącza
Pałac Młodzieży w Nowym Sączu
Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej „Promyczek”