Już dziś od godziny 11.00 na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury rozpoczynają się pierwsze festiwalowe przesłuchania uczestników XVIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej SKOWRONECZEK. Transmisję online będzie można ogląda na kanale YouTube Promyczek NS, a także na festiwalowym fanpage’u.

TRANSMISJA ONLINE (kat. 1): Promyczek NS

Przesłuchania w kategorii I uczestników ruszają o godz. 11.00, natomiast wokaliści z kategorii II pojawią się na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu o godz. 14.00. Szczegółowy program Festiwalu jest dostępny – TUTAJ. 

Kolejność przesłuchań: 
PRZESŁUCHANIA 17.08 (wtorek) 

Wokalne wykonania, podczas tegorocznej edycji Festiwalu, będzie oceniać Jury złożone z wyjątkowych osób, które swoim doświadczeniem bardzo wspierają młodych wokalistów i często wskazują im właściwą drogę rozwoju artystycznego. Należą do nich: 

  • Przewodnicząca: Prof. dr hab. Lidia Matynian – wykładowca akademii Muzycznej w Krakowie
  • Amalia Rosati – pedagog i nauczyciel muzyki oraz śpiewu – Rzym (Włochy)
  • Milenia Małecka – Rogal – Dyrektor Pałacu Młodzieży – Nowy Sącz
  • Małgorzata Bartas-Witan – Polskie Radio – Warszawa
  • Ks. dr hab. Paweł Sobierajski – wykładowca akademicki i wokalista
  • Paweł Moszumański – muzyk i kompozytor – Kraków
  • Dariusz Janus – Akademia Teatralna w Warszawie, kompozytor i producent muzyczny 
  • Patryk Bartoszewski – Polskie Radio Dzieciom – Warszawa

Najnowsze wiadomości i fotorelacje z XVIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej SKOWRONECZEK będą dostępne na stronie internetowej www.festiwalskowroneczek.pl oraz na festiwalowym fanpage’u – https://www.facebook.com/festiwalskowroneczek.

Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników i organizatorów, w tym także obsługi Festiwalu, bardzo prosimy o zachowanie podstawowych zasad związanych z pandemią COVID-19, w tym m.in. o zasłanianie ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych poprzez noszenie maseczki oraz zachowanie dystansu społecznego. W przypadku wystąpienia objawów chorobowych, bardzo prosimy o samoizolację oraz niezwłoczne poinformowane organizatora.