Nie tylko uczestnicy z całej Polski, ale też z zagranicy biorą udział w XVIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej SKOWRONECZEK. W środę przed jurorami wystąpili wokaliści z kategorii 3 i 4 (14-16 lat), w tym reprezentanci Włoch, którzy na Festiwal przylecieli z Rzymu.

W trakcie przesłuchań przed jurorami na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury prezentuje się blisko stu uczestników z całej Polski, ale również reprezentanci Słowacji, Ukrainy, Litwy i Włoch. Sporym zaskoczeniem dla jurorów może okazać się reprezentacja Włoch. Uczestnicy z tego kraju przygotowali piosenki w ojczystym języku. Rozmawiała z nimi Justyna Kiełbasa z Młodzieżowej Akademii Dziennikarskiej.

Materiał przygotowany przez Młodzieżową Akademię Dziennikarską Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu

Tu warto dodać, że Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej SKOWRONECZEK, to nie tylko występy na scenie, ale przede wszystkim wspólne spędzanie czasu i możliwość zawierania nowych znajomości. Dlatego drugi dzień festiwalowych przesłuchań zakończył się spotkaniem integracyjnym w Domu Weselnym „Casablanca”, podczas którego nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania w języku polskim i włoskim. 

W czwartek uczestników czeka między innymi zwiedzanie Starego Sącza, a laureatów nagranie piosenek w profesjonalnym studiu. W piątek i w sobotę młodzi artyści wezmą udział w warsztatach wokalnych, a także w nagrywaniu teledysku promującego tegoroczną edycję Festiwalu. Wielki finał odbędzie się w niedzielę na nowosądeckim Rynku o godzinie 16.00. 

[POBIERZ ZDJĘCIA]