Na kilka godzin przed koncertem finałowym, uczestnicy Festiwalu SKOWRONECZEK, wraz ze swoimi opiekunami, wzięli udział w oficjalnym spotkaniu z władzami miasta Nowego Sączą. Oprócz gratulacji i słów uznania, wiceprezydent Magdalena Majka wraz z Adamem Skwarło, dyrektorem sądeckiej delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty, wręczyli dyplomy za udział w Festiwalu wraz z okolicznościowymi upominkami. Towarzyszyli im: dyrektor Festiwalu ks. Andrzej Mulka oraz dyrektor artystyczna wydarzenia Milenia Małecka-Rogal.

Witam was bardzo serdecznie w sądeckim ratuszu. Witam przede wszystkim kochane Skowroneczki, które wzięły udział w przesłuchaniach konkursowych, warsztatach i po prostu śpiewały nam tutaj w Nowym Sączu przez cały ten tydzień. Dzisiaj podczas koncertu finałowego wszyscy Sądeczanie będą mogli waszych wyjątkowych wykonań posłuchać – mówiła Magdalena Majka, wiceprezydent Nowego Sącza. – Dziękuję wszystkim, dzięki którym ten Festiwal może się tutaj odbywać. Dziękuję organizatorom, ale także rodzicom i opiekunom, z którymi uczestnicy mogli do Nowego Sącza przyjechać i w ten sposób realizować swoją wokalną pasję – dodała Magdalena Majka, pozdrawiając w sposób szczególny gości z zagranicy, w tym z Włoch i Litwy.

– Skowroneczek wszedł w pełnoletność, ale nawet jak będzie miał sto lat, to nadal będzie niósł w sobie tą dziecięcą radość. Mam nadzieję, że po tygodniu pobytu w Nowym Sączu i na Sądecczyźnie czujecie się już jak u siebie w domu i będziecie chcieli tutaj wracać, także na kolejne edycje Festiwalu Skowroneczek – zakończyła wiceprezydent.

Już o godzinie 12.00 w Bazylice św. Małgorzaty odbędzie się uroczysta msza święta w intencji uczestników XVIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej SKOWRONECZEK, a o godzinie 16.00 na sądeckim Rynku odbędzie się koncert finałowy!

[POBIERZ ZDJĘCIA]