Ostatni dzień Festiwalu SKOWRONECZEK rozpoczął się od uroczystego spotkania z władzami miasta w sądeckim Ratuszu. Niedługo potem uczestnicy przeszli do Bazyliki św. Małgorzaty, aby wziąć udział w mszy świętej celebrowanej przez ks. dr Marcina Kokoszkę, ekonoma Diecezji Tarnowskiej, ks. dr Jerzego Jurkiewicza, Prepozyta Kapituły Kolegiackiej, a także ks. Andrzeja Mulkę, dyrektora Festiwalu.

Podczas wygłoszonej homilii o niezwykłej historii Bazyliki św. Małgorzaty oraz cudownego obrazu Jezusa Przemienionego, opowiadał ks. dr Jerzy Jurkiewicz. Przypomniał wielowiekową tradycję związaną z przybyciem obrazu do Nowego Sączą, a potem umieszczeniem go w kościele farnym w 1785 roku.

Uroczystą liturgię uświetnili swoimi wykonaniami uczestnicy XVIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej SKOWRONECZEK pod kierunkiem Katarzyny Rogal. Wokaliści z Polski, Litwy i Włoch na zakończenie mszy wykonali skomponowaną specjalnie na poprzednią edycję Festiwalu (2020) – przez Dariusza Janusa z Akademii Teatralnej w Warszawie – piosenkę pt. „Dusza ducha nas rozrusza”.

Już o godzinie 14.00 finaliście Festiwalu SKOWRONECZEK pojawią się na scenie na sądeckim Rynku, gdzie rozpoczną się ostatnie próby przed finałowym koncertem, zaplanowanym na godzinę 16.00.

[POBIERZ ZDJĘCIA]