Zapraszamy do udziału w kolejnej, XIX edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej SKOWRONECZEK. Zapisy odbywają się przez formularz online – TUTAJ, a finał wydarzenia odbędzie się w Nowym Sączu w dniach 27.06-03.07.2022. Organizatorami XIX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej SKOWRONECZEK są: Ludomir HANDZEL – Prezydent Miasta Nowego Sącza, Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej „Promyczek”, Pałac Młodzieży w Nowym Sączu.

Wersja angielska (English version)

Do udziału w Festiwalu zapraszamy solistów w wieku 5-16 lat, wykonujących dwa utwory. Jak co roku, mile widziane są kompozycje autorskie i premierowe. Warunkiem uczestnictwa jest kwalifikacja dokonana przez Jury na podstawie dwóch nagrań audio – utworu z repertuaru dowolnego, nagranego z podkładem muzycznym oraz utworu obowiązkowego nagranego a capella. 

Utwory należy przesłać: 

  • na płycie CD na adres: Wydawnictwo „Promyczek”, Plac Kolegiacki 4, 33-300 Nowy Sącz,
  • jako plik MP3 lub WAV na adres: skowroneczek@promyczek.pl.

Uwaga! Nagrania przesłane na płytach DVD lub w plikach wideo, nie będą kwalifikowane!

Nagrania należy nadsyłać w terminie do 31 maja 2022.

Szczegóły dotyczące uczestnictwa w XIX Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej SKOWRONECZEK są dostępne w REGULAMINIE, natomiast swój udział można zgłosić poprzez dedykowany FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ONLINE

Po przesłuchaniu nadesłanych nagrań, Jury preselekcyjne zakwalifikuje uczestników do przesłuchań finałowych w następujących kategoriach: 

  • do 8 lat (urodzeni w 2014 roku i młodsi) 
  • 9-11 lat (urodzeni w latach 2011-2013) 
  • 12-13 lat (urodzeni w latach 2009-2010) 
  • 14-16 lat (urodzeni w latach 2006-2008) 

Partnerzy Festiwalu: 

  • Parafia św. Małgorzaty w Nowym Sączu
  • Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu
  • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu
  • Starostwo Powiatowego w Nowym Sączu


Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej SKOWRONECZEK wywodzi się z organizowanego przez Wydawnictwo „Promyczek” Przeglądu Piosenki Religijnej, przeprowadzonego po raz pierwszy w 1996 roku. Ze względu na rosnące zainteresowanie wydarzeniem, Wydawnictwo zaprosiło do współorganizacji Pałac Młodzieży w Nowym Sączu oraz władze miasta Nowego Sącza.

Od tego czasu Festiwal SKOWRONECZEK nabrał artystycznego rozpędu, a dodatkowym wsparciem od kilku lat jest transmisja koncertów finałowych przez Telewizję Polską na antenie TVP ABC. Dzięki temu Festiwal stał się wydarzeniem ogólnopolskim. Od 2018 roku (XV edycja Festiwalu) SKOWRONECZEK zyskał również status festiwalu międzynarodowego.

Więcej o Festiwalu